SPORT / Fotbal

Popis:
Autor / zdroj: fkmb.cz
2.8.2019

Boleslav v Kazachstánu vyhrála o gól a postoupila

Mladá Boleslav

Boleslavští se dobře připravili nejen na klimatické podmínky, ale i na sebevědomého protivníka. Brzy vedli a po celé utkání si hlídali náskok, který je uklidňoval a soupeře znervózňoval.

V opatrném úvodu první na branku soupeře střílel shymkentský Mehanovič z rohu velkého vápna, ovšem boleslavský brankář Šeda byl u bližší tyče připravený.

V 8. minutě po narážečce s Mešanovičem se Matějovský pravačkou z patnácti metrů trefil přesně do levé vingle - 0:1.

Soupeř kontroval v 11. minutě Yerlanovem, s jehož dalekonosnou střelou si Šeda snadno poradil, ale především ve 13. minutě, kdy první roh rozehraný Mehanovičem prodloužil od bližší tyče Badibanga před branku a Yerlanov z malého vápna hlavičkoval nad břevno.

Ve 20. minutě zkusil vystřelit z velké dálky Hubínek a trefil se do středu branky, kde stál gólman Nepogodov. O dvě minuty později Matějovského trestný kop tečovala hráčská zeď na první boleslavský roh, který rozehrál Matějovský, ale gólmana Nepogodova nikdo přímo neohrozil. Ve 23. minutě druhý boleslavský roh opět rozehrál Matějovský, tentokrát Túlio od bližší tyče centr prodloužil před branku, ale tam se nikdo z boleslavských hráčů k zakončení přes důrazné shymkentské beky nedostal. Ve 26. minutě Shymkentští zaútočili zleva a podařený centr Badibanga neusměrnil podle svých představ. Ve 28. minutě Shymkentští pokazili svůj druhý roh. Ve 30. minutě po spolupráci s Badibangou nepovedeně vystřelil Mehanovic.

Ve 33. minutě po Fontanellově podražení Křapky nařídil dánský sudí bez váhání pokutový kop a ten přesnou ranou po zemi k levé tyči jistě proměnil Komlichenko - 0:2.

Ve 35. minutě promarnili Boleslavští třetí roh a v následných minutách se zdálo, že kontrolují hru a mají herně a především psychicky navrch. Bohužel závěrečné minuty poločasu ukázaly opak.

Ve 45. minutě trestný kop Badibangy odhlavičkoval od boleslavské branky Túlio, ale Shymkent zůstal na míči, a když centr od pravé lajny Šeda neudržel v rukavicích, tak Schetkin střelou do prázdné branky snížil na 1:2.
V nastavení poločasu Buchův centr z pravé strany Mehanovič z malého vápna hrudí nasměroval jen pár centimetrů vedle pravé tyče Nepogodovy branky. Vzápětí na druhé straně hřiště po centru z pravé strany Schetkin z voleje nastřelil levou tyč Šedovy branky. Do kabin si aktéři odešli vydechnout za těsného mladoboleslavského vedení.

Druhý poločas začali Boleslavští gólově ještě dříve, než první poločas. Ve 47. minutě Matějovského přetažený trestňák od pravé postranní čáry vrátil před branku Pudil, v chumlu hráčů uvnitř šestnáctky se ke střele odhodlal Bucha, a když gólman Nepogodov vyrazil míč před sebe, tak ho Mešanovic poslal definitivně do branky - 1:3.

V 55. minutě se Mehanovic skácel v neškodné pozici zády k Pudilovi i boleslavské brance a dánský rozhodčí zcela nesmyslně nařídil pokutový kop, který v příští minutě Diakhate proměnil střelou k pravé tyči, kam se sice Šeda správně vrhnul, ale gólu nezabránil - 2:3.

V 59. minutě Túlio výtečně zleva odcentroval a Mešanovic nikým neatakován z malého vápna hlavičkoval vedle. V 60. minutě po Ladrově nepřesnosti shymkentští zaútočili po levé straně a Dosmagambetov technickým křížným pokusem těsně minul boleslavskou branku. V 68. minutě kombinační útok Shymkentu zakončil Paulo střelou z pětadvaceti metrů těsně nad boleslavské břevno. V 70. minutě vypadal hodně nadějně atak Mešanoviče s Komlichenkem, ale skončil neúspěšně, neboť Komlichenkovi pokus o zakončení uvnitř vápna protihráč zablokoval. Po pátém boleslavské rohu střílel z deseti metrů Bucha, ale Nepogodov byl u pravé tyče včas. V 77. minutě po Badibangově centru z pravé strany Paulo z hranice šestnáctky trefil Šedovu náruč.

Závěrečných deset minut bylo hodně rozháraných, Boleslavští soustředěně hlídali těsný náskok a využívali sebemenší příležitosti k útoku, Shymkentští čím dál častěji faulovali při vědomí, že postup se jim nezvratně vzdaluje. Rozhodčímu se to pravděpodobně líbilo, neboť utkání nastavil o více než deset minut, na což jistě mělo vliv i odchytávání vběhnuvšího provokatéra z diváckých ochozů na hrací plochu.

V nastavené třetí minutě Paulo z dálky přestřelil, v sedmé Zhangylyshbay ranou z úhlu vystrašil Šedu, o minutu později nepřesně hlavičkoval Mehanovic nad boleslavskou branku. V předposlední přesčasové minutě povedenou boleslavskou kombinaci zakončil na hřišti čerstvý Auer placírkou z necelých deseti metrů do gólmana.

FK Ordabasy Šymkent - FK Mladá Boleslav 2:3 (1:2)

Branky: 45. Schetkin, 55. Diakhate (PK) - 8. Matějovský, 33. Komlichenko (PK), 47. Mešanovic
Rozhodčí: Mads-Kristoffer Kristoffersen (Dánsko)
ŽK: 32. Mahlangu, 38. Malij, 74. Žangylyšbaj, 86. Jerlanov, 88. Paulo, 90. Fontanello – 55. Pudil, 90+9. Takács

FK Ordabasy Šymkent: Nepogodov – Dosmagambetov, Jerlanov, Fontanello (C), Malij (46. Paulo), Bystrov – Mahlangu (59. Kovalčuk), Diakhate, Mehanović – Ščetkin (72. Žangylyšbaj), Badibanga

FK Mladá Boleslav: Šeda – Křapka, Takács, Pudil, Túlio – Ladra (67. Fulnek), Hubínek, Matějovský (C), Bucha (84. Auer) – Komličenko, Mešanović (90+6. Jakub Klíma)

Autor / zdroj: fkmb.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Zapečená cuketa

Jednoduché zapečené jídlo, které může být skvělou krémovou přílohou plnou chuti, aniž by bylo příliš tučné. Pro lehkou večeři podáváme se salátem.

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line. Když se nemůžete potkat v divadle, tak se vám divadelníci snaží přiblížit aspoň takto na dá

DNES SE STALO

HISTORIE15. srpna 1645

odrazilo Brno statečně poslední útok Švédů a skončilo dlouhé obléhání. Brněnská posádka, tvořená 500 vojáky a asi tisícovkou obyvatel Brna, ubránila město proti asi 28 tisícům vojáků generála Lennarta Torstensona.

DOPRAVA15. srpna 1900

byl ukončen provoz první elektrické tramvaje na území Česka – Křižíkovy Elektrické dráhy na Letné v Praze.

ZAJÍMAVOSTI15. srpna 1914

došlo k slavnostnímu otevření Panamského průplavu, který spojuje Atlantský oceán a Tichý oceán (konkrétněji Karibské moře a Panamský záliv).

POZVÁNKA OBRAZEM