SPORT / Fotbal

Popis:
Autor / zdroj: fkmb.cz
29.7.2019

Boleslav doma vysoko porazila Opavu

MLADÁ BOLESLAV / OPAVA

Začátek utkání se pro domácí nevyvíjel dobře, už ve čtvrté minutě se prosadil René Dedič. Středočeši ale postupem času přebrali otěže a byli jasně lepším týmem, ještě do přestávky se stačili trefit Muris Mešanović s Pavlem Buchou. Po přestávce Weberova družina pokračovala v jistém výkonu, na 3:1 zvýšil Lukáš Budínský a o poslední gól zápasu se postaral přesně hlavičkující Ladislav Takács.

První poločas začali Boleslavští tradičně nesoustředěně a tím pádem špatně, za což je soupeř brzo potrestal. Ve 4. minutě boleslavská defenzíva nezvládla herní situaci po autovém vhazování a následném centru, ke kterému se bez obtíží dostal nehlídaný opavský útočník Dedič a skóroval - 0:1.

Časný gól boleslavské fotbalisty viditelně rozhodil, naopak opavské fotbalisty rozdováděl a moc nescházelo k tomu, aby své vedení navýšili. Opavští přežili skoro šanci Fulneka, který neuspěl proti mimo vápno vyběhnuvším brankáři Fendrichovi, v 16. minutě Budínského trestňák od boční lajny i ve 20. minutě Ladrovu přihrávku před branku, na kterou nedosáhli Bucha ani Komlichenko, ale jinak byli jistější na míči a hladovější po úspěchu. Zdálo se, že jim vůbec neschází absence Zavadila (naražená žebra) a Svozila (nakopnutý kotník). Ve 21. minutě Mondekův pokus o přehození Šedy skončil mimo boleslavskou branku. Ve 25. minutě Budínského rázný trestný kop těsně minul opavskou branku. Ve 27. minutě Budínským rozehraný roh důrazně hlavičkoval Takács pod břevno, odkud míč vytlačil Fendrich zázračným zákrokem na další roh. Nadále tápající boleslavský tým se rozhodl trenér Weber oživit dvojím střídáním po půlhodině neplodné hry. A povedlo se. Ve 35. minutě Opava sice ještě zahrozila, Dedičovu ránu boleslavští obránci zblokovali a s Jurečkovou hlavičkou neměli práci, neboť mířila mimo Šedovu branku, ale třetí čtvrthodinka poločasu už patřila Boleslavi.

Ve 36. minutě předvedli Boleslavští zdařilý kombinační útok, na jehož konci byl Mešanovic, který se na hranici vápna zbavil protihráče a levačkou zamířil přesně do pravého horního růžku opavské branky - 1:1.

Opavští v následné minutě po vyrovnání nebezpečně zaútočili a Mondek se ocitl sám před Šedou, který jeho křížnou střelu vytlačil mimo brankovou konstrukci. Ve 41. minutě po parádní Matějovského kolmici Buchovo přízemní zakončení Fendrich vyrazil a teprve od obránce odražený míč skryl v náruči.

Ve 45. minutě, možná už v prvních sekundách ze šedesáti přesčasových, po spolupráci s Komlichenkem přihrál Ladra před branku Buchovi, který nekompromisně prostřelil opavského gólmana - 2:1.

Druhý poločas začali Boleslavští sebevědomě a především zodpovědněji, než první. Ovšem v půlhodině, kdy byl stále ve skóre rozdíl jen jeden gól, byly ve hře o body nadále oba týmy. Krátce po změně stran Budínský pokazil trestný kop a o minutu později po spolupráci s Křapkou se mu nepovedlo střelou překvapit Fendricha. V 53. minutě po spolupráci s Budínským zakončení Mešanoviče gólman Fendrich se štěstím vyrazil a Matějovský z deseti metrů překopl odkrytou branku. V opavském protiútoku Šulc šikovně přihrál Jurečkovi, jehož zakončení proletělo boleslavským brankovištěm a Takács pro jistotu míč uklidil na první opavský roh, ze kterého slezský soupeř už nezahrozil. V 57. minutě Matějovský hlavičkou poslal do brejku Mešanoviče, ale ten sólo proti Fendrichovi neproměnil. V 69. minutě Matějovský s Ladrou nepovedeně rozehráli trestný kop, ale Matějovský obětavým zákrokem stihnul přihrát Mešanovičovi, který se ocitl sám v soupeřově vápně, kde místo zakončení nesmyslně přihrával, ovšem spoluhráče nenašel.

V 75. minutě Budínského trestný kop od levé postranní lajny přizvedla opavská hráčská zeď mimo dosah brankáře Fendricha - 3:1.

Opavští o dvě minuty později pokazili útok, v němž běželi tři proti boleslavské stoperské dvojici, přihrávkou do ofsajdu. V 80. minutě ve finále dalšího nebezpečného opavského ataku Šulc přihrál do šance Jurečkovi, kterému střelu zablokoval v pravý čas skluzem uvnitř šestnáctky Pudil.

V 82. minutě se šestého rohového kopu ujal Matějovský, na jehož centr vyskočil v pravou chvíli na hranici malého vápna Takács a hlavou potvrdil boleslavskou výhru - 4:1.

V 86. minutě po Ladrově přihrávce běžel sám na opavskou branku opět Mešanovic a technickým zakončením podle brankáře těsně minul levou tyčky z nesprávné strany. V závěrečných minutách Boleslavští drželi míč na svých kopačkách a za skandovaného potlesku spokojených tribun dovedli utkání do zaslouženého vítězství.

FK Mladá Boleslav - SFC Opava 4:1 (2:1)

Branky: 36. Mešanovic, 45. Bucha, 75. Budínský, 82. Takács - 4. Dedič
Rozhodčí: Lerch - Poživil, Ratajová
ŽK: Hrabina, Simerský
Diváci: 2662

FK Mladá Boleslav: Šeda - Křapka, Takács, Pudil, Túlio - Hubínek (32. Matějovský), Bucha - Fulnek (32. Mešanovic), Budínský, Ladra - Komlichenko (85. Jakub Klíma)

SFC Opava: Fendrich - Hrabina, Simerský, Schaffartzik, Žídek - Jurečka, Řezníček (69. Opoku), Jursa, Mondek (62. Stáňa), Zapalač (46. Šulc) - Dedič

 

Autor / zdroj: fkmb.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Zapečená cuketa

Jednoduché zapečené jídlo, které může být skvělou krémovou přílohou plnou chuti, aniž by bylo příliš tučné. Pro lehkou večeři podáváme se salátem.

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line. Když se nemůžete potkat v divadle, tak se vám divadelníci snaží přiblížit aspoň takto na dá

DNES SE STALO

HISTORIE15. srpna 1645

odrazilo Brno statečně poslední útok Švédů a skončilo dlouhé obléhání. Brněnská posádka, tvořená 500 vojáky a asi tisícovkou obyvatel Brna, ubránila město proti asi 28 tisícům vojáků generála Lennarta Torstensona.

DOPRAVA15. srpna 1900

byl ukončen provoz první elektrické tramvaje na území Česka – Křižíkovy Elektrické dráhy na Letné v Praze.

ZAJÍMAVOSTI15. srpna 1914

došlo k slavnostnímu otevření Panamského průplavu, který spojuje Atlantský oceán a Tichý oceán (konkrétněji Karibské moře a Panamský záliv).

POZVÁNKA OBRAZEM