SPORT / Fotbal

Popis:
Autor / zdroj: fksokolov.cz
24.8.2016

Sokolov v poháru končí, v Zápech prohrál 1:2

BRANDÝS NAD LABEM / SOKOLOV

Ve středečním podvečeru sehráli baníkovci utkání 2. kola MOL Cupu. Svěřenci trenéra Dreiseitla se představili v Zápech, kde se utkali s místním třetiligovým týmem. Utkání lépe zvládli domácí hráči, kteří porazili Baník 2:1.

Trenér Sokolova Jiří Dreiseitl poslal na hřiště v Zápech sestavu se dvěma útočníky, domácí obranu mělo zaměstnávat především duo Přeučil-Dvořák II. Jenže v prvním poločase nebyli hostující hráči pro defenzivu Záp příliš nebezpeční. Naopak po necelé půlhodině hry dostali domácí výhodu pokutového kopu. Jeho exekuce se zhostil Michal Pávek a penaltu proměnil. Zápy tak i přes vyrovnaný obraz hry vedly 1:0. Stejným výsledkem i skončil první poločas.

A vstup do poločasu druhého vyšel lépe domácím. V 56. minutě se totiž trefil mladý útočník Petr Putz, který po akci založené vhazováním zvýšil na 2:0 pro Zápy. S nepříznivým skóre se baníkovci snažili co nejrychleji něco udělat a s přibývajícími minutami přebírali iniciativu. Snížení dokázal až v 81. minutě zařídit střídající útočník Lukáš Provod, který se trefil devět minut před koncem hrací doby a Baník tak snížil na 2:1. V samotném závěru utkání si Baník vytvořil tlak a zamknul domácí na jejich polovině. S převahy však baníkovci vyrovnání nevytěžili.

SK Zápy - FK Baník Sokolov 2:1 (1:0)

Branky: 27. Pávek (PK), 56. Putz - 81. Provod
Rozhodčí: Franěk - Kříž, Melichar
ŽK: 13. Novák, 71. Jelínek M. , 85. Kalaš, 91. Straka - 75. Machek, 82. Ševčík
Diváci: 150

SK Zápy: Straka – Hron, Pavlík (C), Petrů, Novák, Jelínek J., Pávek, Svoboda, Jíra (81. Kalaš), Putz (69. Jelínek M.), Matějka (88. Hejný)

FK Baník Sokolov: Belaň - Strada, Ševčík, Vondráček (K), Mejdr (58. Provod) - Sadílek (63. Boček), Machek, Medveděv (46. Blažek) - Glaser - Dvořák II., Přeučil

Autor / zdroj: fksokolov.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Zapečená cuketa

Jednoduché zapečené jídlo, které může být skvělou krémovou přílohou plnou chuti, aniž by bylo příliš tučné. Pro lehkou večeři podáváme se salátem.

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line. Když se nemůžete potkat v divadle, tak se vám divadelníci snaží přiblížit aspoň takto na dá

DNES SE STALO

HISTORIE15. srpna 1645

odrazilo Brno statečně poslední útok Švédů a skončilo dlouhé obléhání. Brněnská posádka, tvořená 500 vojáky a asi tisícovkou obyvatel Brna, ubránila město proti asi 28 tisícům vojáků generála Lennarta Torstensona.

DOPRAVA15. srpna 1900

byl ukončen provoz první elektrické tramvaje na území Česka – Křižíkovy Elektrické dráhy na Letné v Praze.

ZAJÍMAVOSTI15. srpna 1914

došlo k slavnostnímu otevření Panamského průplavu, který spojuje Atlantský oceán a Tichý oceán (konkrétněji Karibské moře a Panamský záliv).

POZVÁNKA OBRAZEM