AKTUÁLNĚ / Společnost

7.4.2010

Řidičské průkazy si musí vyměnit 13 procent řidičů

ČR

Majitelé řidičských průkazů vydaných v období od 1. ledna 1994 do 31. prosince 2000 si je jsou povinni vyměnit do 31. prosince tohoto roku. Výměna se týká asi 13 procent řidičů.

"Nyní je nejvhodnější doba podat žádost o výměnu řidičského průkazu," uvádí ministerstvo na svých stránkách a doporučuje, aby řidiči nenechávali výměnu až na poslední chvíli, tedy na konec tohoto roku.

Podle údajů ministerstva se každý měsíc musí vyměnit asi 80 tisíc řidičských průkazů. "Toto čísla se ale bude postupně navyšovat, protože většina řidičů zatím o výměnu svého průkazu nežádá."

Ministerstvo v únoru registrovalo 867 320 řidičů, kteří si musí vyměnit svůj řidičský průkaz. Zatím jich tak učinilo asi 48 tisíc.

V České republice v současné době platí čtyři typy řidičských průkazů. Během následujících let bude docházet k postupné výměně zbývajících tří typů řidičských průkazů, které jsou ze zákona řidiči povinni si vyměnit do konce roku 2010 a 2013.

Autor / zdroj: Mediafax

Doporučujeme

GARÁŽOVÁ VRATA, VENKOVNÍ ŽALUZIE - ROLETY, VJEZDOVÉ BRÁNY A POHONY

Dodávka a montáž všech typů garážových vrat od největších českých a světových výrobců, předokenních rolet, venkovních žaluzií a vjezdových bran včetně pohonů od renomovaných výrobců. Samozřejmostí je záruční i pozáruční servis. www.vrata-profi.cz

Nemocnice Říčany
Moderní pracoviště se špičkovými lékaři

Říčanská nemocnice patří k výborně vybaveným pracovištím. Nabízí komplexní péči, moderní metody a špičkové lékaře s bohatými zkušenostmi z klinických pracovišť. Využijte jedinečnou možnost spolehlivě vyřešit váš zdravotní problém bez zbytečných odkladů a čekání. Objednejte se ještě dnes na www.nemocnice-ricany.cz . Těšíme se na vás.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Zajistěte si teplo a teplou vodu bez závislosti na dodavateli z centrálního zdroje

Dnes si můžete si zajistit teplo a teplou vodu i pomocí kogenerace a mikrokogenerace, které dosahují i více než 90 procentní účinnosti.

Post

Výstava o osudových cestách mezi Čechami a Francií k vidění v Roztokách

Ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy od 23. října 2015 do 28. března 2016 bude k vidění výstava Maurice PELLÉ– Zdenka BRAUNEROVÁ – cesty osudů me

Post

Observatoř v Ondřejově zve na program v rámci Evropské noci vědců

Také na observatoři v Ondřejově proběhne v pátek 25. září 2015 program v rámci Evropské noci vědců.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.novakauto.cz www.harlequin-netolice.com www.tantramassage.cz www.vrata-profi.cz www.jdkcatering.cz www.nemocnice-ricany.cz