AKTUÁLNĚ / Společnost

Řidičské průkazy si musí vyměnit 13 procent řidičů

7. 4. 2010 6:03:48
ČR

Majitelé řidičských průkazů vydaných v období od 1. ledna 1994 do 31. prosince 2000 si je jsou povinni vyměnit do 31. prosince tohoto roku. Výměna se týká asi 13 procent řidičů.

"Nyní je nejvhodnější doba podat žádost o výměnu řidičského průkazu," uvádí ministerstvo na svých stránkách a doporučuje, aby řidiči nenechávali výměnu až na poslední chvíli, tedy na konec tohoto roku.

Podle údajů ministerstva se každý měsíc musí vyměnit asi 80 tisíc řidičských průkazů. "Toto čísla se ale bude postupně navyšovat, protože většina řidičů zatím o výměnu svého průkazu nežádá."

Ministerstvo v únoru registrovalo 867 320 řidičů, kteří si musí vyměnit svůj řidičský průkaz. Zatím jich tak učinilo asi 48 tisíc.

V České republice v současné době platí čtyři typy řidičských průkazů. Během následujících let bude docházet k postupné výměně zbývajících tří typů řidičských průkazů, které jsou ze zákona řidiči povinni si vyměnit do konce roku 2010 a 2013.

Autor / zdroj: Mediafax


VÍCE Z REGIONU

Léčba kortikoidy může odstartovat cukrovku, obezitu či vysoký tlak, je však nenahraditelná

Kortikoidy. Při zánětech, mokvání, otocích či svědění jsou podle lékařů často nenahraditelné. Při delším či celkovém užívání však mohou oslabovat imunitu a přispívat k rozvoji cukrovky, vředů nebo třeba psychických problémů.

Ženou regionu za Středočeský kraj se stala Hana Potměšilová

Prestižní ocenění Žena regionu získala v letošním šestém ročníku za Středočeský kraj Hana Potměšilová z Mníšku pod Brdy.

Celebrity kouzlily s dětmi a Leona Machálková levitovala

Přední kouzelníci z devíti zemí světa se sjeli do Divadla kouzel Pavla Kožíška v Líbeznicích u Prahy. Konal se zde již 12. ročník mezinárodního festivalu moderní magie Velká cena Divadla kouzel 2015.

Středočeský kraj chce uzavřít dohodu s institucemi pro vytvoření Paktu zaměstnanosti

Středočeský kraj chce v rámci vytvoření Paktu zaměstnanosti uzavřít dohodu o partnerství s Krajskou hospodářskou komorou Střední Čechy a krajskou pobočkou Úřadu práce ČR.

DOPORUČUJEME

Divadlo Horní Počernice, Votuzská 379/11, Praha 9
Divadlo hraje již 8. divadelní sezónu. Můžete se těšit na pestrý program různých žánrů a zajímavé tváře. Podrobné informace o našem divadle najdete na stránkách www.divadlopocernice.cz.
JDK - Catering s.r.o.
Provozování závodních jídelen • Dovoz jídla na pracoviště • Cateringové služby • Půjčovna. Společnost JDK Catering s.r.o. zajišťuje jak služby firemního stravování, tak i akce připravené na míru dle přání zákazníků. Od pomoci s výběrem konání akce, zajištěním pohoštění, dekorace až po zábavu. www.jdkcatering.cz
Tantra Massage Patricia - studio tantrických masáží s 10 letou tradicí
Masérky Studia Tantra Patricia vás vnímavě provedou tantrickou masáží, která je u nás dávána s láskou, porozuměním, citem a je symfonií souhry energie, hudby, vůní. Je uměním doteku. www.tantramassage.cz
Zlaté a stříbrné investiční slitky, dluhopisy a FOREX roboti
Diverzifikace investic do zlata a stříbra, které jsou jedinečným uchovatelem hodnoty a ochranou peněz před znehodnocením. Spořící programy do těchto kovů již od 500,- KČ měsíčně. Jednorázové investice. www.klimtrade.cz

REKLAMAREKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.klimtrade.cz www.cihlicky-pro-deticky.cz www.harlequin-netolice.com www.veneziatour.cz www.tantramassage.cz www.vrata-profi.cz www.jdkcatering.cz www.nemocnice-ricany.cz www.divadlopocernice.cz www.analytika.cz