AKTUÁLNĚ / Společnost

Řidičské průkazy si musí vyměnit 13 procent řidičů

7. 4. 2010 6:03:48
ČR

Majitelé řidičských průkazů vydaných v období od 1. ledna 1994 do 31. prosince 2000 si je jsou povinni vyměnit do 31. prosince tohoto roku. Výměna se týká asi 13 procent řidičů.

"Nyní je nejvhodnější doba podat žádost o výměnu řidičského průkazu," uvádí ministerstvo na svých stránkách a doporučuje, aby řidiči nenechávali výměnu až na poslední chvíli, tedy na konec tohoto roku.

Podle údajů ministerstva se každý měsíc musí vyměnit asi 80 tisíc řidičských průkazů. "Toto čísla se ale bude postupně navyšovat, protože většina řidičů zatím o výměnu svého průkazu nežádá."

Ministerstvo v únoru registrovalo 867 320 řidičů, kteří si musí vyměnit svůj řidičský průkaz. Zatím jich tak učinilo asi 48 tisíc.

V České republice v současné době platí čtyři typy řidičských průkazů. Během následujících let bude docházet k postupné výměně zbývajících tří typů řidičských průkazů, které jsou ze zákona řidiči povinni si vyměnit do konce roku 2010 a 2013.

Autor / zdroj: Mediafax


VÍCE Z REGIONU

Středočeský kraj postaví další cyklostezky za celkem 22 milionů korun

Středočeský kraj pokračuje v trendu rozvoje cykloturistiky a cyklistické dopravy v regionu.

Třídit odpady má smysl, chce Středočeský kraj vštípit dětem

Významnou součástí ochrany životního prostředí, jež je jednou z priorit Středočeského kraje, je správné nakládání s komunálními odpady.

Sobotní putování krajinou Barona Ringhoffera zavede účastníky do pivovaru Velké Popovice

Již podesáté pořádá Pivovar Velké Popovice a Mikroregion Ladův kraj Putování Krajinou barona Ringhoffera.

Soutěž Škola udržitelného rozvoje Středočeského kraje: 71 škol získalo certifikát

Ve druhém ročníku soutěže Škola udržitelného rozvoje Středočeského kraje získalo ocenění 71 škol ze 75 přihlášených. Výsledky vyhlásili koordinátoři environmentální výchovy (EV), kteří se koncem března sešli na krajském úřadu.

DOPORUČUJEME

VENEZIA TOUR - Již 18 sezónu Vám nabízíme dovolenou u moře v CHORVATSKU
Chorvatsko je velmi oblíbené pro své čisté a průzračné moře, pohostinnost místních obyvatel a krásnou přírodu. Velký výběr hotelů, penzionů a apartmánů Vám umožní konkrétní ubytování podle Vašich představ.
www.veneziatour.cz
Zlaté a stříbrné investiční slitky, dluhopisy a FOREX roboti
Diverzifikace investic do zlata a stříbra, které jsou jedinečným uchovatelem hodnoty a ochranou peněz před znehodnocením. Spořící programy do těchto kovů již od 500,- KČ měsíčně. Jednorázové investice. www.klimtrade.cz
JDK - Catering s.r.o.
Provozování závodních jídelen • Dovoz jídla na pracoviště • Cateringové služby • Půjčovna. Společnost JDK Catering s.r.o. zajišťuje jak služby firemního stravování, tak i akce připravené na míru dle přání zákazníků. Od pomoci s výběrem konání akce, zajištěním pohoštění, dekorace až po zábavu. www.jdkcatering.cz
Ondřejovská obří stavebnice "Cihličky pro dětičky"
Z velkých lehkých kostek děti staví a boří hrady, domky, věže, mosty, bunkry,... Stavebnice dělají radost tisícům dětí v rodinách, školkách a hernách po celé ČR. Podívejte se na videa a fotogalerie. www.cihlicky-pro-deticky.cz

REKLAMAREKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.vrata-profi.cz www.jdkcatering.cz www.nemocnice-ricany.cz www.divadlopocernice.cz www.analytika.cz www.klimtrade.cz www.cihlicky-pro-deticky.cz www.harlequin-netolice.com www.veneziatour.cz www.tantramassage.cz