AKTUÁLNĚ / Společnost

Řidičské průkazy si musí vyměnit 13 procent řidičů

7. 4. 2010 6:03:48
ČR

Majitelé řidičských průkazů vydaných v období od 1. ledna 1994 do 31. prosince 2000 si je jsou povinni vyměnit do 31. prosince tohoto roku. Výměna se týká asi 13 procent řidičů.

"Nyní je nejvhodnější doba podat žádost o výměnu řidičského průkazu," uvádí ministerstvo na svých stránkách a doporučuje, aby řidiči nenechávali výměnu až na poslední chvíli, tedy na konec tohoto roku.

Podle údajů ministerstva se každý měsíc musí vyměnit asi 80 tisíc řidičských průkazů. "Toto čísla se ale bude postupně navyšovat, protože většina řidičů zatím o výměnu svého průkazu nežádá."

Ministerstvo v únoru registrovalo 867 320 řidičů, kteří si musí vyměnit svůj řidičský průkaz. Zatím jich tak učinilo asi 48 tisíc.

V České republice v současné době platí čtyři typy řidičských průkazů. Během následujících let bude docházet k postupné výměně zbývajících tří typů řidičských průkazů, které jsou ze zákona řidiči povinni si vyměnit do konce roku 2010 a 2013.

Autor / zdroj: Mediafax


VÍCE Z REGIONU

Středočeské muzeum v Roztokách zve na koncert i divadlo

Konec roku se nezadržitelně blíží a zámecký program Středočeského muzea v Roztokách je nabitý krátkodobými kulturními akcemi.

Kriminalisté se posunuli v řešení vraždy v Klánovickém lese. Anonymní dárce vyhlásil odměnu

Přibližně od poloviny června letošního roku prošetřují pražští kriminalisté případ vraždy v Klánovickém lese. Její obětí je třiatřicetiletý muž, kterého tehdy našli náhodní kolemjdoucí.

Středočeský kraj vyhlásil soutěž Mistr tradiční rukodělné výroby

Rada kraje vyhlásila v pořadí již třetí ročník soutěže „Mistr tradiční rukodělné výroby Středočeského kraje“. V roce 2013 získal titul „Mistr tradiční rukodělné výroby“ pan Jiří Rücker z Peček.

Náklady na vytápění klesly rázem o 30 procent

Jak efektivně a rychle zateplit střechu domu - použít foukanou izolaci.

DOPORUČUJEME

Zlaté a stříbrné investiční slitky, dluhopisy a FOREX roboti
Diverzifikace investic do zlata a stříbra, které jsou jedinečným uchovatelem hodnoty a ochranou peněz před znehodnocením. Spořící programy do těchto kovů již od 500,- KČ měsíčně. Jednorázové investice. www.klimtrade.cz
ENTER Milovice s.r.o. - účetnictví, mzdová a daňová evidence
Nabízíme vedení účetnictví • vedení daňové evidence • zpracování mezd a platů. Naše služby jsou určeny pro právnické osoby • fyzické osoby • příspěvkové organizace - oblast školství • společenství vlastníků bytů. www.entermilovice.cz
Café-restaurant HARLEQUIN Netolice
V nově zrekonstruovaném lokále nebo na terase si můžete vychutnat znamenitou kávu či znamenitá vína, čerstvé speciality i vegetariánskou kuchyni. Pořádáme koncerty, výstavy a divadelní představení. Mnichská 215, Netolice, www.harlequin-netolice.com
VENEZIA TOUR - Již 18 sezónu Vám nabízíme dovolenou u moře v CHORVATSKU
Chorvatsko je velmi oblíbené pro své čisté a průzračné moře, pohostinnost místních obyvatel a krásnou přírodu. Velký výběr hotelů, penzionů a apartmánů Vám umožní konkrétní ubytování podle Vašich představ.
www.veneziatour.cz

REKLAMAREKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.cihlicky-pro-deticky.cz www.harlequin-netolice.com www.veneziatour.cz www.entermilovice.cz www.kompostarna.cz www.divadlopocernice.cz www.analytika.cz www.klimtrade.cz