AKTUÁLNĚ / Společnost

7. 4. 2010 6:03:48

Řidičské průkazy si musí vyměnit 13 procent řidičů

ČR

Majitelé řidičských průkazů vydaných v období od 1. ledna 1994 do 31. prosince 2000 si je jsou povinni vyměnit do 31. prosince tohoto roku. Výměna se týká asi 13 procent řidičů.

"Nyní je nejvhodnější doba podat žádost o výměnu řidičského průkazu," uvádí ministerstvo na svých stránkách a doporučuje, aby řidiči nenechávali výměnu až na poslední chvíli, tedy na konec tohoto roku.

Podle údajů ministerstva se každý měsíc musí vyměnit asi 80 tisíc řidičských průkazů. "Toto čísla se ale bude postupně navyšovat, protože většina řidičů zatím o výměnu svého průkazu nežádá."

Ministerstvo v únoru registrovalo 867 320 řidičů, kteří si musí vyměnit svůj řidičský průkaz. Zatím jich tak učinilo asi 48 tisíc.

V České republice v současné době platí čtyři typy řidičských průkazů. Během následujících let bude docházet k postupné výměně zbývajících tří typů řidičských průkazů, které jsou ze zákona řidiči povinni si vyměnit do konce roku 2010 a 2013.

Autor / zdroj: Mediafax

Doporučujeme

JDK - Catering s.r.o.

Provozování závodních jídelen • Dovoz jídla na pracoviště • Cateringové služby • Půjčovna. Společnost JDK Catering s.r.o. zajišťuje jak služby firemního stravování, tak i akce připravené na míru dle přání zákazníků. Od pomoci s výběrem konání akce, zajištěním pohoštění, dekorace až po zábavu. www.jdkcatering.cz

Café-restaurant HARLEQUIN Netolice

V nově zrekonstruovaném lokále nebo na terase si můžete vychutnat znamenitou kávu či znamenitá vína, čerstvé speciality i vegetariánskou kuchyni. Pořádáme koncerty, výstavy a divadelní představení. Mnichská 215, Netolice, www.harlequin-netolice.com

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Extrémní teploty zhoršují kvalitu vod na přírodních koupalištích

I v tomto týdnu kontrolovali pracovníci Krajské hygienické stanice Střední Čechy kvalitu vod na vybraných přírodních koupalištích.

Post

V Říčanech byly zahájeny stavební práce na Rooseveltově ulici

Dlouho očekávaná komplexní oprava Rooseveltovy ulice v Říčanech byla zahájena ve čtvrtek 16. července.

Post

Středočeský kraj s Prahou postaví napojení Klánovic a Šestajovic na dálnici D11

Hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD) o vybudování napojení pražské čtvrti Klánovice a středočeské obce Šestajovice na dálnici D11.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.veneziatour.cz www.tantramassage.cz www.vrata-profi.cz www.jdkcatering.cz www.nemocnice-ricany.cz www.harlequin-netolice.com