AKTUÁLNĚ / Společnost

Řidičské průkazy si musí vyměnit 13 procent řidičů

7. 4. 2010 6:03:48
ČR

Majitelé řidičských průkazů vydaných v období od 1. ledna 1994 do 31. prosince 2000 si je jsou povinni vyměnit do 31. prosince tohoto roku. Výměna se týká asi 13 procent řidičů.

"Nyní je nejvhodnější doba podat žádost o výměnu řidičského průkazu," uvádí ministerstvo na svých stránkách a doporučuje, aby řidiči nenechávali výměnu až na poslední chvíli, tedy na konec tohoto roku.

Podle údajů ministerstva se každý měsíc musí vyměnit asi 80 tisíc řidičských průkazů. "Toto čísla se ale bude postupně navyšovat, protože většina řidičů zatím o výměnu svého průkazu nežádá."

Ministerstvo v únoru registrovalo 867 320 řidičů, kteří si musí vyměnit svůj řidičský průkaz. Zatím jich tak učinilo asi 48 tisíc.

V České republice v současné době platí čtyři typy řidičských průkazů. Během následujících let bude docházet k postupné výměně zbývajících tří typů řidičských průkazů, které jsou ze zákona řidiči povinni si vyměnit do konce roku 2010 a 2013.

Autor / zdroj: Mediafax


VÍCE Z REGIONU

Změřte v Praze si zdarma své zdraví

Množství tuku v těle, výše krevního tlaku, diagnostika a analýza složení lidského těla pomocí InBody nebo hladina cholesterolu v krvi.

Říčanská nemocnice představila nové Endoskopické centrum i moderní ambulance

Jedinečnou možnost nahlédnout do zákulisí říčanské nemocnice, podívat se do nových ambulancí, získat zajímavé informace od lékařů či si nechat změřit krevní tlak měli 20. května obyvatelé Říčan v rámci Městského dne zdraví.

Na hvězdárně v Ondřejově proběhnou Dny otevřených dveří

Od pátku 22. do neděle 24. května proběhnou Dny otevřených dveří Astronomického ústavu Akademie věd na hvězdárně v Ondřejově, denně od 9 do 17 hodin.

Velkopopovický Kozel Florián je odměnou pro všechny dobrovolné hasiče

Dobrovolní hasiči si zasluhují naší úctu. Jsou ochotní riskovat pro záchranu jiných lidí a jejich majetku a zároveň v mnoha obcích odvádějí potřebnou a nezištnou práci jako organizátoři společenského a kulturního života.

DOPORUČUJEME

Zlaté a stříbrné investiční slitky, dluhopisy a FOREX roboti
Diverzifikace investic do zlata a stříbra, které jsou jedinečným uchovatelem hodnoty a ochranou peněz před znehodnocením. Spořící programy do těchto kovů již od 500,- KČ měsíčně. Jednorázové investice. www.klimtrade.cz
VENEZIA TOUR - Již 18 sezónu Vám nabízíme dovolenou u moře v CHORVATSKU
Chorvatsko je velmi oblíbené pro své čisté a průzračné moře, pohostinnost místních obyvatel a krásnou přírodu. Velký výběr hotelů, penzionů a apartmánů Vám umožní konkrétní ubytování podle Vašich představ.
www.veneziatour.cz
Važte kvalitně s námi, již 22 let vybavujeme provozy vahami od GRAMU po TUNY
Analytika zajišťuje prodej, servis vah, pronájem vah, kalibraci, úřední ověření, garanční i pogaranční servis. Jsme přímým dovozcem vah OHAUS. Vybavujeme laboratoře vahami od 1 g - 0,01 mg, průmyslové váhy od 1 g - 60 t, obchodní - pultové s výpočtem ceny. www.analytika.cz
GARÁŽOVÁ VRATA, VENKOVNÍ ŽALUZIE - ROLETY, VJEZDOVÉ BRÁNY A POHONY
Dodávka a montáž všech typů garážových vrat od největších českých a světových výrobců, předokenních rolet, venkovních žaluzií a vjezdových bran včetně pohonů od renomovaných výrobců. Samozřejmostí je záruční i pozáruční servis. www.vrata-profi.cz

REKLAMAREKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.vrata-profi.cz www.jdkcatering.cz www.nemocnice-ricany.cz www.divadlopocernice.cz www.analytika.cz www.klimtrade.cz www.cihlicky-pro-deticky.cz www.harlequin-netolice.com www.veneziatour.cz www.tantramassage.cz