AKTUÁLNĚ / Společnost

Řidičské průkazy si musí vyměnit 13 procent řidičů

7. 4. 2010 6:03:48
ČR

Majitelé řidičských průkazů vydaných v období od 1. ledna 1994 do 31. prosince 2000 si je jsou povinni vyměnit do 31. prosince tohoto roku. Výměna se týká asi 13 procent řidičů.

"Nyní je nejvhodnější doba podat žádost o výměnu řidičského průkazu," uvádí ministerstvo na svých stránkách a doporučuje, aby řidiči nenechávali výměnu až na poslední chvíli, tedy na konec tohoto roku.

Podle údajů ministerstva se každý měsíc musí vyměnit asi 80 tisíc řidičských průkazů. "Toto čísla se ale bude postupně navyšovat, protože většina řidičů zatím o výměnu svého průkazu nežádá."

Ministerstvo v únoru registrovalo 867 320 řidičů, kteří si musí vyměnit svůj řidičský průkaz. Zatím jich tak učinilo asi 48 tisíc.

V České republice v současné době platí čtyři typy řidičských průkazů. Během následujících let bude docházet k postupné výměně zbývajících tří typů řidičských průkazů, které jsou ze zákona řidiči povinni si vyměnit do konce roku 2010 a 2013.

Autor / zdroj: Mediafax


VÍCE Z REGIONU

Pachatel dvou loupeží byl za tři hodiny dopaden

Pachatel dvou loupeží, které spáchal během pěti hodin, byl dopaden. Sedmatřicetiletý muž byl zadržen krátce po druhé loupeži, které se dopustil dne 6. listopadu 2014 ve večerních hodinách v jedné z heren v Brandýse nad Labem.

Pochodujme společně pro zdraví a proti diabetu

V současnosti je na světě více než 382 milionů lidí trpících diabetem neboli cukrovkou. Do roku 2035 vzroste tento počet podle odhadu odborníků až na 592 milionů.

Podezřelá trojice ze zlatnictví odnesla a nezaplatila zboží za 120 tisíc

Policisté z obvodního oddělení Čestlice vyšetřují od úterý 28. října letošního roku krádeže šperků ve zlatnictví.

Pivovar Velké Popovice a 9 sborů dobrovolných hasičů společně oslavily 140. výročí

Pivovar Velké Popovice hostil v sobotu 25. října netradiční a unikátní hasičské setkání. Pivovarští pozvali do svého areálu 9 sborů dobrovolných hasičů z celé České republiky, které letos slaví 140. výročí založení stejně jako středočeský pivovar.

DOPORUČUJEME

Zlaté a stříbrné investiční slitky, dluhopisy a FOREX roboti
Diverzifikace investic do zlata a stříbra, které jsou jedinečným uchovatelem hodnoty a ochranou peněz před znehodnocením. Spořící programy do těchto kovů již od 500,- KČ měsíčně. Jednorázové investice. www.klimtrade.cz
Tantra Massage Patricia - studio tantrických masáží s 10 letou tradicí
Masérky Studia Tantra Patricia vás vnímavě provedou tantrickou masáží, která je u nás dávána s láskou, porozuměním, citem a je symfonií souhry energie, hudby, vůní. Je uměním doteku. www.tantramassage.cz
ENTER Milovice s.r.o. - účetnictví, mzdová a daňová evidence
Nabízíme vedení účetnictví • vedení daňové evidence • zpracování mezd a platů. Naše služby jsou určeny pro právnické osoby • fyzické osoby • příspěvkové organizace - oblast školství • společenství vlastníků bytů. www.entermilovice.cz
VENEZIA TOUR - Již 18 sezónu Vám nabízíme dovolenou u moře v CHORVATSKU
Chorvatsko je velmi oblíbené pro své čisté a průzračné moře, pohostinnost místních obyvatel a krásnou přírodu. Velký výběr hotelů, penzionů a apartmánů Vám umožní konkrétní ubytování podle Vašich představ.
www.veneziatour.cz

REKLAMAREKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.klimtrade.cz www.cihlicky-pro-deticky.cz www.harlequin-netolice.com www.veneziatour.cz www.tantramassage.cz www.vrata-profi.cz www.entermilovice.cz www.kompostarna.cz www.divadlopocernice.cz www.analytika.cz