AKTUÁLNĚ / Společnost

7.4.2010

Řidičské průkazy si musí vyměnit 13 procent řidičů

ČR

Majitelé řidičských průkazů vydaných v období od 1. ledna 1994 do 31. prosince 2000 si je jsou povinni vyměnit do 31. prosince tohoto roku. Výměna se týká asi 13 procent řidičů.

"Nyní je nejvhodnější doba podat žádost o výměnu řidičského průkazu," uvádí ministerstvo na svých stránkách a doporučuje, aby řidiči nenechávali výměnu až na poslední chvíli, tedy na konec tohoto roku.

Podle údajů ministerstva se každý měsíc musí vyměnit asi 80 tisíc řidičských průkazů. "Toto čísla se ale bude postupně navyšovat, protože většina řidičů zatím o výměnu svého průkazu nežádá."

Ministerstvo v únoru registrovalo 867 320 řidičů, kteří si musí vyměnit svůj řidičský průkaz. Zatím jich tak učinilo asi 48 tisíc.

V České republice v současné době platí čtyři typy řidičských průkazů. Během následujících let bude docházet k postupné výměně zbývajících tří typů řidičských průkazů, které jsou ze zákona řidiči povinni si vyměnit do konce roku 2010 a 2013.

Autor / zdroj: Mediafax

Doporučujeme

GARÁŽOVÁ VRATA, VENKOVNÍ ŽALUZIE - ROLETY, VJEZDOVÉ BRÁNY A POHONY

Dodávka a montáž všech typů garážových vrat od největších českých a světových výrobců, předokenních rolet, venkovních žaluzií a vjezdových bran včetně pohonů od renomovaných výrobců. Samozřejmostí je záruční i pozáruční servis. www.vrata-profi.cz

VENEZIA TOUR - Již 18 sezónu Vám nabízíme dovolenou u moře v CHORVATSKU

Chorvatsko je velmi oblíbené pro své čisté a průzračné moře, pohostinnost místních obyvatel a krásnou přírodu. Velký výběr hotelů, penzionů a apartmánů Vám umožní konkrétní ubytování podle Vašich představ.
www.veneziatour.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Kurz lesní pedagogiky

Fakulta lesnická a dřevařská ČZU v Praze již potřetí pořádá Kurz lesní pedagogiky, jehož cílem je vyškolit odborníky, kteří se stanou zprostředkovate

Post

Vosí bodnutí a úspěšná resuscitace

Počet výjezdů k osobám, u kterých se objevily zdravotní komplikace po bodnutí hmyzem, byl i tento víkend nadprůměrný.

Post

Požár lesa v Kozojedech zasáhl půl hektaru lesa, na místě zasahovalo devět jednotek hasičů

V úterý po půl dopoledne vznikl požár lesního porostu v katastru obce Kozojedy.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.jdkcatering.cz www.nemocnice-ricany.cz www.novakauto.cz www.harlequin-netolice.com www.veneziatour.cz
android phone spyware spy phone android spy cell phone app free
www.tantramassage.cz www.vrata-profi.cz
android phone spyware spy phone android spy cell phone app free