AKTUÁLNĚ / Společnost

7. 4. 2010 6:03:48

Řidičské průkazy si musí vyměnit 13 procent řidičů

ČR

Majitelé řidičských průkazů vydaných v období od 1. ledna 1994 do 31. prosince 2000 si je jsou povinni vyměnit do 31. prosince tohoto roku. Výměna se týká asi 13 procent řidičů.

"Nyní je nejvhodnější doba podat žádost o výměnu řidičského průkazu," uvádí ministerstvo na svých stránkách a doporučuje, aby řidiči nenechávali výměnu až na poslední chvíli, tedy na konec tohoto roku.

Podle údajů ministerstva se každý měsíc musí vyměnit asi 80 tisíc řidičských průkazů. "Toto čísla se ale bude postupně navyšovat, protože většina řidičů zatím o výměnu svého průkazu nežádá."

Ministerstvo v únoru registrovalo 867 320 řidičů, kteří si musí vyměnit svůj řidičský průkaz. Zatím jich tak učinilo asi 48 tisíc.

V České republice v současné době platí čtyři typy řidičských průkazů. Během následujících let bude docházet k postupné výměně zbývajících tří typů řidičských průkazů, které jsou ze zákona řidiči povinni si vyměnit do konce roku 2010 a 2013.

Autor / zdroj: Mediafax

Doporučujeme

Nemocnice Říčany
Moderní pracoviště se špičkovými lékaři

Říčanská nemocnice patří k výborně vybaveným pracovištím. Nabízí komplexní péči, moderní metody a špičkové lékaře s bohatými zkušenostmi z klinických pracovišť. Využijte jedinečnou možnost spolehlivě vyřešit váš zdravotní problém bez zbytečných odkladů a čekání. Objednejte se ještě dnes na www.nemocnice-ricany.cz . Těšíme se na vás.

VENEZIA TOUR - Již 18 sezónu Vám nabízíme dovolenou u moře v CHORVATSKU

Chorvatsko je velmi oblíbené pro své čisté a průzračné moře, pohostinnost místních obyvatel a krásnou přírodu. Velký výběr hotelů, penzionů a apartmánů Vám umožní konkrétní ubytování podle Vašich představ.
www.veneziatour.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Středočeský kraj představí architektonické skvosty na Pražském hradě

Letošní devátý ročník mezinárodního festivalu architektury a urbanismu Architecture Week Praha 2015 v Jiřském klášteře na Pražském hradě se ponese ve

Post

Studenti středočeských středních škol předvedli, co nového se naučili v přírodovědných a technických oborech

Celkem dvaadvacet středočeských středních škol se prezentovalo na veletrhu Cestou přírodovědných a technických oborů napříč Středočeským krajem, který

Post

Plzeňský Prazdroj představuje spoustu novinek na turistických trasách a hlásí úspěšný začátek nové sezony

Turistická sezona v plzeňském pivovaru se již naplno rozběhla. Za první měsíce roku zaznamenal Plzeňský Prazdroj více než dvojnásobný nárůst počtu náv

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.veneziatour.cz www.tantramassage.cz www.vrata-profi.cz www.jdkcatering.cz www.nemocnice-ricany.cz www.analytika.cz www.klimtrade.cz www.cihlicky-pro-deticky.cz www.harlequin-netolice.com