AKTUÁLNĚ / Společnost

Řidičské průkazy si musí vyměnit 13 procent řidičů

7. 4. 2010 6:03:48
ČR

Majitelé řidičských průkazů vydaných v období od 1. ledna 1994 do 31. prosince 2000 si je jsou povinni vyměnit do 31. prosince tohoto roku. Výměna se týká asi 13 procent řidičů.

"Nyní je nejvhodnější doba podat žádost o výměnu řidičského průkazu," uvádí ministerstvo na svých stránkách a doporučuje, aby řidiči nenechávali výměnu až na poslední chvíli, tedy na konec tohoto roku.

Podle údajů ministerstva se každý měsíc musí vyměnit asi 80 tisíc řidičských průkazů. "Toto čísla se ale bude postupně navyšovat, protože většina řidičů zatím o výměnu svého průkazu nežádá."

Ministerstvo v únoru registrovalo 867 320 řidičů, kteří si musí vyměnit svůj řidičský průkaz. Zatím jich tak učinilo asi 48 tisíc.

V České republice v současné době platí čtyři typy řidičských průkazů. Během následujících let bude docházet k postupné výměně zbývajících tří typů řidičských průkazů, které jsou ze zákona řidiči povinni si vyměnit do konce roku 2010 a 2013.

Autor / zdroj: Mediafax


VÍCE Z REGIONU

Prazdroj investuje do oblasti turismu miliony korun. Loni přivítal přes 726 tisíc návštěvníků

Investice Plzeňského Prazdroje do podpory a rozvoje turistického ruchu v pivovarech v Plzni, Velkých Popovicích a Nošovicích dosáhly za posledních 10 let téměř 80 milionů korun.

Ve Středočeském kraji jsou známi úspěšní žadatelé o kotlíkovou dotaci

Radní Středočeského kraje odsouhlasili seznam úspěšných žadatelů o peníze na pořízení nového ekologického kotle ve druhém kole tzv. kotlíkových dotací.

KnihoBudka v Roztokách předána

Ve čtvrtek 22. ledna v 15 h slavnostně převzalo Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy 10. KnihoBudku v ČR – malou veřejnou knihovničku, která vznikla z vyřazené telefonní budky. KnihoBudka bude bezplatně sloužit všem návštěvníkům, kteří do muzea zavítají.

Pivovar Velké Popovice navštívilo v jubilejním roce přes 91 tisíc návštěvníků

V loňském jubilejním roce navštívilo Velkopopovický pivovar přes 91 000 návštěvníků.

DOPORUČUJEME

GARÁŽOVÁ VRATA, VENKOVNÍ ŽALUZIE - ROLETY, VJEZDOVÉ BRÁNY A POHONY
Dodávka a montáž všech typů garážových vrat od největších českých a světových výrobců, předokenních rolet, venkovních žaluzií a vjezdových bran včetně pohonů od renomovaných výrobců. Samozřejmostí je záruční i pozáruční servis. www.vrata-profi.cz
Ondřejovská obří stavebnice "Cihličky pro dětičky"
Z velkých lehkých kostek děti staví a boří hrady, domky, věže, mosty, bunkry,... Stavebnice dělají radost tisícům dětí v rodinách, školkách a hernách po celé ČR. Podívejte se na videa a fotogalerie. www.cihlicky-pro-deticky.cz
JDK - Catering s.r.o.
Provozování závodních jídelen • Dovoz jídla na pracoviště • Cateringové služby • Půjčovna. Společnost JDK Catering s.r.o. zajišťuje jak služby firemního stravování, tak i akce připravené na míru dle přání zákazníků. Od pomoci s výběrem konání akce, zajištěním pohoštění, dekorace až po zábavu. www.jdkcatering.cz
Café-restaurant HARLEQUIN Netolice
V nově zrekonstruovaném lokále nebo na terase si můžete vychutnat znamenitou kávu či znamenitá vína, čerstvé speciality i vegetariánskou kuchyni. Pořádáme koncerty, výstavy a divadelní představení. Mnichská 215, Netolice, www.harlequin-netolice.com

REKLAMAREKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.vrata-profi.cz www.jdkcatering.cz www.nemocnice-ricany.cz www.divadlopocernice.cz www.analytika.cz www.klimtrade.cz www.cihlicky-pro-deticky.cz www.harlequin-netolice.com www.veneziatour.cz www.tantramassage.cz