AKTUÁLNĚ / Společnost

7.4.2010

Řidičské průkazy si musí vyměnit 13 procent řidičů

ČR

Majitelé řidičských průkazů vydaných v období od 1. ledna 1994 do 31. prosince 2000 si je jsou povinni vyměnit do 31. prosince tohoto roku. Výměna se týká asi 13 procent řidičů.

"Nyní je nejvhodnější doba podat žádost o výměnu řidičského průkazu," uvádí ministerstvo na svých stránkách a doporučuje, aby řidiči nenechávali výměnu až na poslední chvíli, tedy na konec tohoto roku.

Podle údajů ministerstva se každý měsíc musí vyměnit asi 80 tisíc řidičských průkazů. "Toto čísla se ale bude postupně navyšovat, protože většina řidičů zatím o výměnu svého průkazu nežádá."

Ministerstvo v únoru registrovalo 867 320 řidičů, kteří si musí vyměnit svůj řidičský průkaz. Zatím jich tak učinilo asi 48 tisíc.

V České republice v současné době platí čtyři typy řidičských průkazů. Během následujících let bude docházet k postupné výměně zbývajících tří typů řidičských průkazů, které jsou ze zákona řidiči povinni si vyměnit do konce roku 2010 a 2013.

Autor / zdroj: Mediafax

Doporučujeme

Bosch Car Service - servis všech značek - Vladimír Novák Konojedy

Servis klimatizací, měření emisí benzín a diesel, karosářské práce, geometrie, diagnostika Bosch, pneuservis, mechanické práce, servisní prohlídky, zprostředkování TK. www.novakauto.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Lom na široké louce - obyvatelé Úval mají novou trasu pro vycházky

V minulých dnech občanské sdružení Otevřené Úvaly za vydatné pomoci dalších občanů zpřístupnilo novou vycházkovou trasu "Škvorajda - lom na široké lou

Post

Finanční injekce pro Olivovnu v Říčanech. Město dětské léčebně poskytlo dotaci přes 3,6 milionu korun

Olivova dětská léčebna v Říčanech se již několik měsíců snaží o plné ozdravění svého hospodaření. Vysokou zadluženost z minulých let ve výši přes 6 mi

Post

Rozsvícení vánočního stromu zahajuje v neděli Vánoce v Říčanech

Na Masarykově náměstí v Říčanech začíná v neděli 29. listopadu jako každý rok adventní období s rozsvícením vánočního stromu v 18.00 hodin.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.novakauto.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu